KUIDAS PARANDADA KIVITÄKKEID?

Tihti saame küsimusi, et kuidas on kõige õigem parandada oma autol kivitäkkeid kasutades selleks väikeparandus-pintsleid. Alljärgnevalt leiad samm-sammult soovitused, kuidas kõige õigem ja tulemuslikum oleks seda protsessi läbi viia.

1.PESE AUTO HOOLIKALT PUHTAKS

Kõigepealt peske auto sooja seebiveega, loputage põhjalikult ja laske sellel kuivada. Olge kindel, et auto on täiesti mustusest vaba, sest nii näete võimalike lisa vigastusi ja saate need kvaliteetselt parandada.

2.EEMALDAGE REMONDITAVATELT ALADELT VAHA- JA PIGIJÄÄGID

Seejärel eemaldage vaha, rasv ja silikoon, mis võivad värske värvi naket auto pinnale pärssida. Soovitame kasutada selleks silikonieemaldajat- näiteks PVE Proffesional.

3.KANDKE KIVITÄKKESSE VÄRV

Väga väikeste täkete puhul soovitame kasutada väikeparandus-pintslit. Kandke piisavalt värvi, et see oleks natuke ümbritsevast pinnast kõrgemal. Värv kuivab nö. järele ja kuivades muutub mahult väiksemaks ning väikese ülejäägi saab vesipaberiga tasaseks lihvida ja seejärel poleerida. Metallikvärvide puhul soovitame kanda pinnale 2-3 kihti, kuni vajalik paksus on saavutatud. Meie lisame oma pintslitesse lisaks värvile ka laki sisse, seega eraldi üle lakkida pole vajadust.

4.SUUREMATE TÄKETE REMONT JA ROOSTE EEMALDUS

Suuremate suurusega (suurem, kui münt) kivitäkete ja roostekohtade puhul ,kasutage pintselpudelit. Enne kui hakkate midagi pintsliga peale kanda, puhastage pintsettidega või kraabistaga kõik lahtised tükikesed ja lahtine rooste kivitäkke seest.

5.KIVITÄKKE SERVADE LIHVIMINE

Et saavutada hea tulemus, soovitame suuremate täkete puhul lihvida ettevaatlikult servad sujuvamaks ja alupinna võimalikust roostest puhtamaks. Selleks kasutage käsitsi kuivalt P400 paberit. Seejärel puhastage pind silikonieemaldajaga.

6.KRUNTIMINE

Kruntiga kivitäke, kasutades väikest pintslit. Roostes pindadele soovitame kasutada spetsiaalset roostevastast krunti. Laske krundil kuivada, kuni pind on täielikult kuiv (umbes 3-5 tundi, sõltuvalt materjali paksusest ja õhu temperatuurist).

7.KRUNDI LIHVIMINE

Lihvige kuivanud krunt siledaks kasutades P800 vesiliivapaberit. On hea, kui krunditud koht jääb ümbritsevast alast veidi madalam.

8.VÄRVIMINE

Kandke peale 2-3 õhukest kihti värvi. Kihtide vahel laske kuivada 10-15 minutit, et vältida paranduskohale peale kantud värvi jooksma minemist. Viimane kiht peab jääma veidi kõrgem, kui on ümbritseva ala pind.

9.PARANDUSKOHA VESILIHV

Kui värv on täielikult kuivanud (umbes 12 tundi), siis lihvi paranduskoht taseseks kasutades vesiliivapaberit P1000.

10.POLEERIMINE

Viimasena poleeri parandatud ja lihvitud pind, kasutades poleerpastat ja mikrofiiber lappi. Poleeri, kuni pind taas läigib.

Ongi kõik! Natuke nokitsemist ja kannatust, ning kivitäkked on justkui võluväel kadunud.