Pintaväri Eesti OÜ on üks juhtivaid kere- ja värvitöökodade professionaalseid partnereid, mille värvikasse meeskonda kuuluvad Kristo, Arko, Üllar, Kristjan, Holger ja Merli. Neist moodustatud seltskonnal ongi sama palju (või veidi enamgi) silmapaistvaid varjundeid kui Pintaväri värvivalikus värve.

Üllar on ettevõttes töötanud neliteist aastat. „Nüüd olen nii palju olnud, et hakkan juba aru saama,“ naerab müügiesindajast mees. Arkol ja Kristjanil jookseb Pintaväris neljas aasta, esimene neist töötab müügiesindaja ja logistikuna, teine müügitehnikuna. Kaks aastat on Pintaväri ridades veetnud Kristo, kes on samuti müügiesindaja. Pisut üle aasta on siin töötanud raamatupidaja-müügiassistent Merli ning esimese siinse tööaasta täitumist ootab Holger, kelle ametinimetus on tehnik-müügiesindaja.

Holger, kõige värskem liituja, ütleb, et ta on siin oldud lühikese aja jooksul õppinud rohkem kui eelmises tööpaigas. Mees võeti siin hästi vastu ja sisseelamine läks ladusalt. „Ruttu saime ühisele joonele,“ sõnab Holger ja lisab, et on algusest peale tundnud, et kogu tiim on toetav. Ka Kristo mainib, et tunneb end Pintaväris, ja tänu sellele kogu valdkonnas, nagu kodus – tööülesanded on selged. Boonusena märgib mees rõõmustades, et kõik töövestlusel kokku lubatud „maad ja ilmad“ on siin päriselt olemas ja ootused on igati täidetud.

Üllar, Arko, Kristjan, Kristo, Meril ja Holger on ühel meelel, et Pintaväris number üks „maa ja ilm“ on just kollektiiv. „Miks valida teisi, kui on parim meeskond,“ kõlab seltskonnas lööklause. Võiks vabalt loetleda, et tiimiliikmed on kokkuhoidvad, abivalmis ja heatahtlikud, ehkki sellise teleturuliku loetelu peale kostub naeru. See on siiski täiesti tõsi, lihtsalt huumorimeel on Pintaväris lahutamatu kaaslane, mis tööpäevi veelgi põnevamaks muudab.

Mitte, et Pintaväris põnevusest puudust oleks. Seda kindlasti arvata ei tasu. Innovaatilises valdkonnas töötades on tarvis iga päev midagi uut õppida ning enesearengut soodustatakse ettevõttes samuti. Teadmisi omandataksegi kõige rohkem erinevates elusituatsioonides, aga ka nii töökeskkonnas kaaslaste kõrvalt kui koolitustelt, kuhu minekuks ettevõte võimalusi pakub. Kristjan ütleb, et näeb Pintaväris variante arenemiseks ja seepärast talle siin meeldibki. Vaheldusrikas töö sunnib mugavustsoonist välja astuma, väikesele ettevõttele omaselt on tööülesandeid, millele käed külge lüüa, erinevaid.

Millist meeskonnaliiget Pintaväri töötajad enda hulgas meeleldi näevad? Küsimusele järgneb esmalt humoorika vastusena „meeter kaheksakümmend pikk, soovitavalt mitte-vegan, pruunide silmadega“, niisiis: uue töötaja kõige tähtsam omadus on huumorisoon. „See on kindel, muidu hakkama ei saa,“ kinnitavad pintavärilased. Tegelikult eeldatakse ka varasemat kokkupuudet valdkonnaga, nõnda on taustateadmised autode kere- ja värvitöödest väga olulised – olgu need hobikorras või koolis õpitud. Kuna Pintaväris tegutsevad professionaalid, tuleb olla valmis uute nippide omandamiseks. Kõrgelt hinnatakse ettevõttes sisemist motivatsiooni, mis teeb töö pingelisematel ja tempokamatelgi aegadel sujuvamaks ja muudab tööelu kõigi jaoks kergemaks. Enda sekka oodatakse meeskonnamängijat, kes on piisavalt julge ja jutukas selleks, et osata erinevate klientide ja inimtüüpidega suhtlust luua ja hoida. Ent ta ei tohiks seejuures unustada, et tema ideed ei pruugi olla ainuõiged, nii et ta on valmis kuulama töökaaslaste soovitusi ja mõtteid, et kliendile veelgi paremat koostöökogemust pakkuda ja positiivseid suhteid säilitada. Tiimiliikmed on teadlikud, et inimesed on erinevad ning selleks, et pakkuda klientidele täpselt sobilikku teenust ja tooteid, peab oskama neile õigesti läheneda. Õnneks ongi Pintaväris tööl just oma valdkonna eksperdid, seega pole nende jaoks mingi probleem õiged inimesed õigeid teid pidi õige lahenduse poole suunata.

Pintaväri meeskond tunneb, et neid hoitakse ja tunnustatakse. Sellest annavad lisaks vingele tiimile tõestust meeleolukad ühisüritused, tähtpäevade meelespidamine ja tähistamine ning, noh, tasuta kohv ja küpsised ka. Olulisena tuuakse esile stabiilne ja hea töötasu. „Kuidas seda nüüd kirja panna siis, motiveeriv sissetulek,“ arutletakse muiates. Samuti peavad töötajad lugu kindlast tööajast, mis algab hommikul kell üheksa ja lõpeb õhtul kell viis ning mis lubab õhtutel ja nädalavahetustel oma tegemistega tegeleda. Moodne sõnapaar „paindlik tööaeg“ sobib siiski ka Pintaväri puhul — lõunapausi võib ikka liigutada vastavalt sellele, kas parasjagu on lõuna ajal töötuhin peal või mitte. Pintaväri töötajaid usaldatakse ja vajadust rangelt kontrollida ei nähta, sest lojaalne ja toimekas tiim teeb oma tööd heal meelel. „Kui ma tööle tulen, ma ei tule vastumeelselt siia,“ sõnab Üllar lõpetuseks.